WhatsApp’tan İki Yeni Özellik!

2

Dünyanın en yaygın mesajlaşma uygulaması WhatsApp yenilik yapmaya devam ediyor. Kullanıcı deneyimini artırmak isteyen WhatApp, Android beta uygulaması güncellendi. Çok yakında uygulamaya iki yeni özellik daha eklenecek.

Facebook, Şubat 2014’te 19 milyar dolar karşılığında WhatsApp’ı satın almıştı. Whatsapp, kullanım deneyimi ve kullanıcı güvenliğini artırmaya yönelik yeniliklerine devam ediyor.

whatsapp-sesli-arama

Geçen yıldan bu yana mesajlaşma hizmetinin yanında sesli arama özelliğini de sunan WhatsApp, yakın zamanda yine Office ve ZIP dosyaların uygulama üzerinden gönderimini sağladı.

whatsapp-gizli-ozellik Güvenlik noktasında uçtan uca şifreleme özelliğini devreye sokan WhatApp önümüzdeki günlerde ise iki aşamalı kimlik doğrulama sistemini platforma getirecek.

whatsapp

Android WhatsApp Beta uygulaması bugün itibariyle yeni bir sürüme yükseltildi. 2.16.189 numaralı sürüme kavuşan uygulamaya iki yeni özellik dahil edildi. Eğer test kullanıcıysanız WhatsApp uygulamanızı güncelleyerek en yeni özellikleri test etmeye başlayabilirsiniz.

whatsapp

WhatsApp’a eklenen son iki yenilik sesli arama özelliğini geliştirmeye yönelik. Artık WhatsApp aramalarında yanıt alınmadığında ya da arama reddedildiğinde ekranda “Geri ara” uyarısı belirecek.

whatsapp-1 Bir diğer özellik ise yine aynı ekranda “Sesli mesaj kaydet” uyarısı olacak. Kullanıcılar yanıt alamadıkları aramalara anında sesli mesaj gönderebilecek.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?