WordPress resimler çok yavaş yükleniyor? [Çözüldü]

18

WordPress sitenizde resim yüklerken hata alıyorsanız ve yükleme çok yavaş oluyorsa aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz. (Too slow Image upload in WordPress Media Library)

1- Resimleri Uploads klasörü yerine aylık ve yıllık bazda tutabilirsiniz

2- Windows sunucuda iseniz sunucudaki genel temp dizinindeki tüm dosyaları silin.

Hala resim yüklemede sorun yaşıyorsanız;

1- Sunucunuz çok yavaş ve size ayrılan bant genişliği yetersiz olabilir.

2- İnternet bağlantınız düşük olabilir.

3- Siteniz virüs ve malware gibi şeylerden etkilenmiş ve sunucudaki işlemciyi yorduğu için genel bir yavaşlık sözkonusu olabilir.

WordPress kullanıcısı iseniz blog’unuza resim eklerken şu yazı gözünüze çarpmıştır max resim boyutu 2MB ya da Http Hatası. Host firmaları tarafından çok yetersiz bir özellik sunulması kullanıcıları zor durumda bırakıyor, günümüzde akıllı telefonların çektiği fotoğrafların boyutu bile 3 mb iken böyle düşük bir dosya upload sınırı getirmek pek hoş değil. Eğer hostingdeki php.ini dosyanız izin veriyorsa şu ayarlamayı yapmak yeterli olacaktır.

WordPress Resim Yükleme Sorunu aşmak için 3 yol var

Host firmanız ile iletişime geçmek ve dosya yükleme sınırınızın arttırılmasını sağlamak
Ftp izinlerini değiştirmek. Host firması ile iletişime geçmeden önce denenebilir bir yöntem. Aşağıdaki yolları izleyebilirsiniz.

Wp content>Uploads klasörüne gelerek 777 izni verebilirsiniz. Ftp bağlanmak için ben genellikle FileZilla programını tercih ediyorum

  • .htaccess dosyasını düzenlemek son yöntem olarak deneyebilirsiniz. Bunu yapmadan önce mutlaka .htaccess dosyanızın yedeğini alın  ve  FTP anadizininize girin ve  (www) veya (public_html) eğer  .htaccess  dosyanız yoksa notdefteri şeklinde oluşturup sunucuya gönderebilirsiniz  (public_html) dizini içerisine. Daha sonra sonundaki txt uzantısını silmeyi unutmayın ve içerisine aşağıda yer alan kodu ekleyin.

#Change upload limits
php_value memory_limit 10M
php_value post_max_size 10M
php_value upload_max_filesize 10M
php_value max_execution_time 900
#Change upload limits end

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?