YDS başarı garantisi konusarakogren.com’da

6

YDS başarı garantisi ve başarılı olmak için tüyo ve tekniklerine ait en son haberimizi okuyorsunuz.

YDS Nedir; Lisans eğitimlerini tamamlamış ve kendi alanlarında daha ileri eğitimler almak isteyenlerin girdiği yabancı dil sınavına YDS adı verilmektedir.

Genel olarak ingilizce üzerine yapılmaktadır. Her yıl Ösym tarafından düzenlenir. Peki YDS ye nasıl hazırlanmalıyım diye soranlar neler yapmalıdır?

Bu yazımızda bazı teknikler ve ip uçları vermeye çalışacağız. Çok önemli bir sınavdır. Özellikle master ve doktora yapmak isteyenler için bu sınav önemlidir. Kamuda çalışan bazı personeller içinde sınavın önemi büyüktür.

Yabancı dil tazminatı almak isteyenler ve daha iyi yerlere gelmek arzusunda olanlar YDS sınavına girip başarılı olmak isterler. Sınav İngilizce üzerine yapılmaktadır. Farklı baraj puanları mevcuttur. Adayın sınava giriş amacına göre bu değişmektedir. Sınavda yanlış doğruyu götürmemektedir. Rastgele işaretleme yapılabilmektedir. Ancak, bilinmeyen sorularla boşa zaman kaybetmemek gerekir. Bu nedenle bilindik ve emin olunan sorular üzerine yoğunlaşmak daha doğru olacaktır. Bu düzeye gelmiş adayların belli standartlarda ve seviyelerde İngilizce bilgisi olacaktır. Ancak, yinede sınava giriş öncesi Yds’ye yönelik ciddi bir hazırlık dönemi geçirmesi gerekir.

Sınavda kelime bilgisi ve ezberi çok önemlidir. Çok fazla İngilizce kelime bilgisi olması gerekir. Bu aşamda ezber yöntemiyle kelime hazinesinin genişletilmesi gerekir. Çok fazla kurs programları mevcuttur. Belli kurumların kurslarına katılım sağlanabilir ve yeterli ingilizce seviyesine ulaşılabilir. Bu çalışmaların belli program ve planlarla yapılması gerekir.
Lisans eğitimlerini tamamlamış yada kamuda çalışanların zaman açısından ciddi problemleri bulunmaktadır.

Sabit kurslara katılım sağlamak çoğu zaman çok zor olmaktadır. Bu nedenle farklı yöntemlere eğilim son zamanlarda artmaktadır. Bunlardan biride online eğitimler olmaktadır. teknolojinin gelişimi ve internet kullanımının yaygınlaşmaya başlamısıyla birlikte her geçen gün eğitime katkısı yükselmektedir. Farklı kurumlar online ingilizce eğitimleri sunmakta ve adaylar bu yöntemi çok fazla tercih etmeye başlamaktadırlar. Bu kapsamda programın içerikleri değişmektedir. Öğrencinin seviyesi bu noktada önem arz etmektedir. Katılım sağlayacak olan adayların öncelikle seviyelerinin tespit edilmesi gerekir. Bu aşamada öğrenciye uygun ders programları sunulmaktadır.

Genel anlamda ingilizce kelimeler, isimler, fiiller, sıfatlar ve ingilizce meyveler türkçe anlamları gibi konularda temel teorik bilgiler sunulmaktadır. Canlı eğitmen desteği her zaman verilmektedir. Skype gibi programlar üzerinden canlı destek çok önemlidir. Aday her zaman programlara ve derslere katılabilmektedir.

Anlamadığı ve takıldığı konularda bu program üzerinden canlı bağlantı yapıp eğitmene sorular sorabilmektedir. Canlı konuşma sınıfları bulunmaktadır. Her aday bu sınıflara katılabilir ve seviyesini yükseltebilir. Pratik anlamında çok önemlidir. İngilizcede pratik yapmak gerekir. Programın adaya sunduğu bu avantajların yanında aday kendisi de çalışmalar yapması gerekir. Aslında bu durum çok basittir.

Güncel yabancı filmler izleyebilir ve müzikler dinleyebilir. İngilizce makale, hikaye, dergi ve gazete gibi materyalleri okuyabilir ve daha fazla pratik yapabilir. Bunlar okuma, yazma ve anlama açısından çok değerli olacaktır.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?