Yeni Ford Fiesta Tanıtıldı

21

Ford kullanıcılarının yıllardır en gözde modeli haline gelen Fiesta; hem benzin yahut yakıt yönünden hem de estetik açısından göz alıcı etmenler sergileyen ve kendisini yıllardır geliştirdikçe geliştiren bir model olarak biliniyor. Ford’un yıllar içerisindeki gelişimi ile birlikte, çeşitli varyasyonları ile ortaya çıkan modelleri; Almanya’da tanıtılan Fiesta ile birlikte, epey genişlik kazandı diyebiliriz. Zira; portföyde bir, iki değil tam olarak dört farklı Fiesta modeli mevcut. Fiesta MK adı ile piyasaya çıkacak olan 2017 Ford Fiesta’lar; ST-Line, Titanium, Vignale ve Crossover olarak nitelendiriliyor ve her birinin özellikleri, birbirlerinden az da olsa farklı. Temelde tasarım ve donanım çizgisi aynı olan Fiestalar’da; ufak nüanslar bu modelleri oluşturmaya yetmiş.

Aktif Park Sistemi

Ford, alanında ilk olan bir sistemi deneyimleyerek kendi içerisinde yepyeni bir aktif park sistemi kullanıyor. Bu sistemle birlikte, Fiestalarda kazaların; özellikle park yaparken sıfıra indirgenmesi ve olabildiğince rahat bir park deneyimi hedefleniyor. Park halindeyken hem arkanıza, hem önünüze aynı anda bakamayacağınız için Ford sizin için hemen her şeyi ayarlayıp, örneğin karşınıza aniden çıkabilecek insanları algılayabiliyor ve ani fren sistemini derhal devreye sokabiliyor.

Eğlenceli İç Tasarım

İç tasarım hattında SYNC 3 adlı eğlence sistemini kullanmaya başlayacak olan 2017 Ford Fiesta’lar; 8 inç boyutundaki SYNC 3 ekran sistemi ile telefon, müzik ve benzeri tüm ayarlamaları bu ekrandan yaptırabiliyor. Bu düzeyde pek çok etmenin ilişkiye girebileceği bu tabletvari ekranda, aramaları yanıtlayabileceğiniz gibi yol durumu, navigasyon ve benzeri etmenleri de elde edebiliyorsunuz. Aynı zamanda sistemin çok iyi bir ses donanımına da sahip olduğunu belirtmemiz gerek.

Panoramik bir cam tavan kullanacak olan 2017 Ford Fiesta, viraj tutunma yüzdesini geçtiğimiz modellerine göre oldukça geliştirmiş ve %10 oranında bir yükselme sağlamış. Dış tasarımı, iç tasarımı kadar harika olan ve bilindik bir tasarımı tekrar yineleyen Fiesta’nın büyük bir mühendislik harikası olduğu şimdiden herkes tarafından konuşuluyor. Özellikle aktif park sisteminin uzun süredir üzerinde çalışılan bir sistem olması ve beklenildiğinden çok daha iyi özelliklerle gelmesi; Ford’un yeni modelinin tutmasını sağlayan etmenlerden sadece biri.

Yol tutuşu, yakıt kullanımı ve benzeri etmenleri ile 2017 model Ford Fiesta’lar, hemen her araç kullanıcısı için uygun bir seçenek ve Ford tarafınıza çekici değişim avantajları ile muhtemelen önümüzdeki aylarda çıkabilir. Siz de aracınızı değiştirmeye karar verdiyseniz, bir göz atabilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?