Yeni İşe Girenlere Altın Niteliğinde 9 Önemli Tavsiye!

22

İş bulma süreci zor geçti. Ve sonunda istediğiniz gibi ofis ortamında bir işe kavuştuysanız, bu tavsiyeleri dört gözle okumalısınız. Bazı şeyler tecrübeyle sabit tabii, o yüzden hayatta birtakım konularda belli girişimlerde bulunurken bir bilene danışıp adım atmak çok daha mantıklı. Özellikle yeni bir işe başlanacaksa, tecrübeli birinden alınan tüyolar adeta altın değerinde olur. İşte şimdi sizinle paylaşacağımız öneriler de tam da bu tatta! Buyurun işe yeni başlayacaklar için 9 önemli bilgi!

 

9Herkesin her an sizin gibi pozitif ve güler yüzlü olmasını beklemeyin. İş hayatı inişli çıkışlıdır. Her şey her an yolunda gitmeyebilir. Karşılığını alamadığınız tebessümün üzüntüsünü yaşamayın, bizden söylemesi.

8Soru sormadan önce araştırın. Biliyorsunuz sorduğunuz sorular sizi ele veren başat faktörlerdendir. Bundandır soru sorarken ince eleyip sık dokuyun.

7Kendinizle barışık olun. Başlayacağınız işin acemisisiniz ve bu çok doğal. Yaşayabilmeniz muhtemel sıkıntıları sizden öncekiler de yaşadı, yani bu durum ilk defa sizin başınıza gelmiş değil. Bu durumu kabullenin.

6İnsanları dinlemeyi bilin. Güzel konuşma becerilerine hakim olmak önemli bir şeydir ama dinlemek adeta bir sanattır, unutmayın!

5Ve şunu bilin ki, hiç kimse sizin gibi değildir. Zaten öyle olmasını da beklemeyin!

4Şunu da sakın unutmayın ki, her şey herkesle konuşulmaz. Ofis ortamında bir şeylerin yayılması an meselesi, bir de bakmışsınız ki dilli düdük olmuşsunuz yazııık!

3Sınırlarınız her zaman belli olsun, seviyeli olun ama soğuk olmayın. Çalışma ortamı cıvıklık kaldırmaz bunu bilin.

2Ofis kurallarını bilin, bu kurallara uyun. Kural tanımaz biri iyi iş çıkarıyor olsa da kar etmez. Bunu asla aklınızdan çıkarmayın.

1En önemli kurallardan bir diğeri de takdir etmeyi bilmek. Beğendiğiniz bir işi övmekten asla çekinmeyin ama bir şeyi yerli yersiz de övmeyin. Hadi gerekli uyarıları aldıysanız bizden bu kadar, yolunuz açık şansınız bol olsuun!

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?