Yeni Şeyler Öğrenmek İçin En Elverişli 10 Online Kaynak

73

Yeni şeyler öğrenmek için kullanabileceğiniz en güzel ve en elverişli 10 online kaynağı sizlerle paylaşıyoruz. Yabancı dil öğrenmek için hangi uygulamayı indirmeliyim ya da video izleyerek bilgi ve kültür düzeyinizi artırmak istiyorsanız yazımızın detayında anlatacağımız uygulamalar ve siteler tam size göre. İşte yeni şeyler öğrenmek için kullanabileceğiniz en iyi online kaynaklar….

1Duolingo

İngilizce öğrenmek için kullanılabilecek en iyi uygulamaların başında gelen Duolingo; hem masaüstü hem de mobil uygulamaları mevcut. Ücretsiz olan bu programda İngilizce, İspanyolca gibi popüler dilleri her seviyede öğrenme imkanı bulunuyor.

2BBC Languages

Ücretsiz İngilizce öğrenmeimkanı sunan bir diğer uygulama da BBC Languages. BBC internet sitesi üzerinden ücretsiz olarak sunulan eğitimlerle İngilizcenizi geliştirme imkanı bulabilirsiniz.

3Voscreen

İngilizcenizi ilerletmek için bir başka güzel uygulama da Voscreen. Hem cümle yapılarını hem de dinleme yaptırarak pek çok alanda dil gelişiminize yardımcı oluyor. Filmlerden alınmış kesitleri de izleyerek dil kulağınızı geliştirebilirsiniz.

4engVid

Engvid ingilizce eğitim sitesi de oldukça faydalı olan uygulamalardan biri. Youtube temelli bir sistem olan Engvid; bir çok farklı ingilizce öğretmeni ile beraber yüzlerce farklı eğitim videosu oluşturuyor. engvid in kendi sitesindeki testlerle kendinizi deneyebilir ya da Youtube daki videolarla kendinizi geliştirebilirsiniz.

5LinguaLeo

LinguaLeo eğlenerek dil öğrenebileceğiniz güzel bir internet sitesi. Lingualeo kendinize özel çalışma programı hazırlayabilme imkanıyla sizlere yabancı dil öğrenme konusunda yardımcı olmayı amaçlıyor.

6Khan Academy

“Herkes için, sonsuza kadar ücretsiz.” sloganı ile yola çıkan Khan Academy; Türkçe dil seçeneğiyle bizlere hizmet veren nadir programlardan biri. Temel matematikten programlamaya, tarihten sanata her konuda bilgiyi barındıran Khan Academy her alanda sizlere yardımcı olabilecek bir site.

7Code Academy

İnteraktif şekilde HTML, CSS ve Javascript öğrenme imkanı sunan Code Academy; dünya çapında popülerliğe ulaşmış durumda.

8Digital Photography School

Fotoğrafçılığa ve fotoğraf çekmeye merakınız varsa fotoğrafçılık anlamındaki birikimlerinizi geliştirebileceğiniz muhteşem bir site. Ayrıca site aktif forumlarla daha fazla bilgi sahibi olmanızı sağlıyor.

9edX

Dünyanın en popüler üniversitelerin standartlarında ve ilginç başlıklarda eğitim almak istiyorsanız edX sizin için ideal bir online kaynak.

10Udemy

Udemy; ücretli ve ücretsiz videolarla aklınıza gelebilecek her konuda size hizmet verebilecek kapasitesi olan muhteşem bir online kaynak. En popüler eğitim sitelerinden biri olan Udemy’de; sizde kendi videolarınızı paylaşarak para kazanabilirsiniz.

 

Başlıklar :
yeni şeyler öğrenmek

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?