Yerli Filmler

89

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte internetin kullanımı da arttı. Böylece insanlar her türlü konuda internetten faydalanmaya başladı. Bunlardan birisi de internette film izleme keyfidir. Özellikle son yıllarda yerli film izle de meydana gelen gelişmeler, insanların bu isteklerinde daha fazla artış yaşanmasını da sağlamış oldu. Gerek konu olarak, gerekse oyuncuların kalitesi olarak meydana gelen gelişmeler, internetin film üzerinde ki etkisinde de gelişmelerin yaşanmasını sağladı. Türk halkının kendi dil, gelenek ve göreneklerine uygun, düşüncelerine hitap eden yerli filmleri tercih etmeleri de bu nedenle yerli film izlemede artışın yaşanmasını sağladı.
Vizyonda ki filmler, çoğunlukla seyredilme imkanı bulunsa dahi filmlerin ikinci tekrarının seyredilme ihtiyacını da doğurmuştur. Bazen ise izleme fırsatının bulunamaması nedeni ile internet üzerinden izlenmesi gerekmektedir. Çalışma ve okul yaşantısının, sosyal yaşantının oldukça yoğun olduğu dönemimizde, sinema izleme ihtiyacı da bu şekilde karşılanmaktadır. Daha önce ki yıllara göre gerek izlenim kalitesinde, gerekse görüntü ve ses kalitesinde oldukça farklılıklar sağlanmıştır. Bütün yerli filmler de de bu kalite yoğun olarak görülmektedir.

Türk seyircisi, her zaman için geçmişten günümüze kadar yapılmış tüm filmlerden etkilenmiş, her zaman için bu filmlerin değerini fazlası ile bilmiştir. Önceki yıllarda kafalarda yer edinen Şaban filmleri de dahil olmak üzere günümüzde Recep İvedik filmleri gibi daha pek çok komedi türünde ki yerli filmleri, severek ve zevkle seyretmeye doyamamıştır. Komedi dalında ki filmlerin haricin de birçok dalda ödül almış filmlerle birlikte, Türk halkının anlayış, zevk ve fikirlerine hitap edebilen daha pek çok film de internette yer almaktadır. Her türlü filmin yanı sıra bir Türk olarak, yerli korku filmleri mek bir ayrıcalıktır. Günümüz şartlarında hazırlanan ve pek çok ödül alan bu filmlerden de anlaşılacağı gibi Türk sineması son yıllarda oldukça büyük bir adım atarak filmlerin kalitesi ile Türk halkına büyük hizmetlerde bulunmuştur. Bu filmlerin içerikleri ne olursa olsun her farklı kesimden insana hitap edebilmektedir. İnsanların bu sayede zamanlarını daha güzel bir şekilde geçirmelerini sağlayarak, aynı zamanda sanata verilen önemi de vurgulamıştır.

Başlıklar :
mutlaka izlenmesi gereken 5

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?