Yılbaşı Tatili Nerede Yapılır?

15

 

Yılbaşı yaklaşırken pek çok insan da işyerlerinden yahut kurumlarından izin alıp bir yılbaşı tatili fırsatı yakalamak istiyor. Bu düzeyde elbette pek çok insanın düşüncesi, yılbaşı tatili için mekan bulmaktan geçiyor. Siz de, yılbaşında bir tatil planlıyor ancak gidecek herhangi bir yer bilmiyorsanız; bu yazımızda sizler için beş mekana değinecek ve olabildiğince objektif bir biçimde bu mekanları tanıtmaya gayret edeceğiz.

    • Deniz, Kum ve Güneş İçin Yurtdışı

Yılbaşına, karda ve kışta girmek istemeyen pek çok insan olabilir ve bu durum oldukça hoş karşılanabilir de. Zira, hemen herkes kar ve kış sevmezken aynı zamanda yazın tatil yapamamış, ek mesailere kalmış insanlar da bu tatili hak ediyor olabilirler. Sizin de planınız bu yönde bir deniz, kum ve güneş içerikli tatilse; elbette dünyanın şu sıralar güneş gören taraflarına yoğunlaşmanız gerekiyor. Maldivler, Bali & Lombok, Hindistan’da Goa, Tayland’da Phi Phi Adası; önerilerden sadece birkaçı…

    • Kayak Yapmak İsteyenler İçin Mekanlar

Yılbaşında kayak yapmak isteyen pek çok insan da bulunabilir elbette. Kar ve kışı seven, aynı zamanda yurtiçinde kısa bir tatil planlayan insanların da olduğu kesin. Gündemi göz önüne alırsak mantıklı olan da şu düzeyde yurtiçinde tatil yapmak ve kış mekanları olarak Türkiye’de çok güzel şehirler, tatil beldeleri olduğu aşikâr. Uludağ, bunlardan bir tanesi ve en bilineni olarak göze çarparken Davraz, Palandöken, Ilgaz Dağı gibi mekanlara da göz atabilir; kar tatilinizi yılbaşı ile birleştirip aynı zamanda karlı bir yılbaşı tatili de gerçekleştirebilirsiniz.

    • Doğayla Başbaşa Kalmak İsteyenler

Yılbaşı tatilini geçirmek için doğa içerisinde bir yerler isteyen insanlar için de elbette birkaç önerimiz olacak. Bu mekanlar; yeşilin ve suyun bolca olduğu doğal, hiç şüphesiz insanın içini açan ve kısa sürede Türkiye içerisinde gidebileceğiniz yerler olarak biliniyor. Örneğin Abant, bunlardan bir tanesi ve hemen her yere kısa bir mesafede. En güzel doğayı Abant’ta bulabileceğiniz gibi, Sapanca da yine önerilerimizden bir tanesi olabilir.

    • Avrupa’ya Gitmek İsteyenler için Şehirler

Yılbaşı için uzun bir tatil planınız varsa ve yeni yılı bambaşka bir ülkede geçirmek istiyorsanız; hareketli, eğlenceli bir şehir tercihiniz olabilir. Örneğin, Paris bunlardan bir tanesi olarak göze çarpıyor ve oldukça da uygun bir yılbaşı tatili seçeneği. Bunun yanında, Almanya’da Berlin ve benzeri büyük şehirler de yine vize kolaylığı sağlayarak yılbaşı tatili yapabileceğiniz yerler.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?