Yıldız Tilbe’ye Büyük Şok Turkcell Reklamı Kaldırıldı!

5

Yıldız Tilbe’nin 14 Şubat özel bestesinin olduğu reklam filmi kaldırıldı. Turkcell’in 14 Şubat Sevgililer Günü için Yıldız Tilbe’ye beste yaptırmış. Ve ünlü şarkıcıya klip çekmişti. Ancak aradan 24 saat bile geçmeden “Çare Yıldız Tilbe” reklamı Turkcell’in internet sitesinden ve youtube hesabından kaldırıldı.

yıdız-tilbe

İddialara göre, reklam filmi, Yıldız Tilbe’nin daha önce Twitter’da daha önce Yahudilere yönelik söylediği sözleri sebebi ile kaldırıldı. Tilbe daha önce Türkiye’deki Musevi cemaati tarafından tepkiyle karşılanmıştı.

turkcell

Yıldız Tilbe’nin gnctrkcll’liler için hazırladığı Anti-Sevgililer Günü şarkısı, sadece internet mecralarında yayınlamıştı. Söz konusu klibin,Turkcell’in internet sitesi ve Youtube kanalından kaldırıldığı görülüyor. Turkcell konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmadı. Ayrıca telefonla ulaşılan Turkcell’den yanıt gelmedi. Yıldız Tilbe ise tweet atarak söz konusu duruma gönderme yaptı.

YILDIZ TİLBE’NİN O SÖZLERİ

Yıldız Tilbe, Temmuz 2014’te twitter’da “Allah, Hitler’den razı olsun bunlara az bile yapmış ne kadar haklıymış adamcaz” ve “bu Yahudilerin sonunu gene müslümanlar getiricek Allahın izniyle az kaldı azz” mesajlarıyla gündeme gelmişti. Türk Musevi Cemaati, basın açıklaması yayınlayarak Tilbe’nin ırkçı mesajları sebebi ile Türk Ceza Kanunu’ndaki nefret yasası kapsamında yargılanmasını istemişti.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?