Yok Böyle Bir Meslek! 1 TL’ye Dert Dinliyorlar

2

1 lira alıyorlar karşılığında vatandaşların dertlerini dinliyorlar. Bu sıra dışı para kazanma yöntemi Uşak’ta. İki üniversite öğrencisi böylesi yok dedirten bu fikirle harçlıklarını çıkarıyorlar.

Uşak Üniversitesi’nde öğrenci olan 2 genç kız, Uşak’ın en işlek İsmetpaşa Caddesi’nde kaldırıma oturup dert dinliyorlar. Karşılığında da sadece 1 lira alıyorlar.

usak-ogrencı

Fatma Kübra Çavuş, Fen Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü öğrencisi, Büşra Bayer ise İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisi…  Onlar, 1 lira karşılığında vatandaşların dert küpü oluyorlar. Dert dinleme mesleğinde daha yeniler. Henüz 15 gün olmuş. Ama bir günde ortalama 30-40 kişinin derdini dinliyorlar. Genç öğrenciler, amaçlarının insanlara mutluluk vermek olduğunu söylüyorlar.

usak

Başvuranlara isimlerini dahi sormadıklarını söyleyen gençler, “Biz onların dertlerini dinleyip dilimiz döndüğünce onları rahatlatmaya, dertlerine çözüm bulmaya çalışıyoruz. Dertlerini anlatanlar daha sonra bize 1 lira ödeme yapıyor. Bu para sembolik ama yine de bütçemize katkı sağlıyor” dedi.

Genellikle orta yaş ve üzerindekilerin kendileri ile sohbet ettiğini anlatan öğrenciler, inanların ortak derdinin; terör, ekonomik sıkıntılar, ailevi sorunlar ve sağlık sorunları olduğunu söylediler.

HENÜZ YORUM YOK

NE DÜŞÜNÜYORSUN?